Pompy ciepła Tarnów

Eco-Sol – profesjonalny instalator pomp ciepła w Tarnowie

Oferujemy bezpłatne konsultacje i wyceny montażu pomp ciepła – również w ramach rządowych programów dotacyjnych. Realizujemy montaż urządzeń w Tarnowie, działamy na terenie całego województwa małopolskiego.

Instalujemy pompy ciepła uznanych światowych marek.

Dla mieszkańców oferujemy możliwość bezpłatnej konsultacji i wyceny projektu,
która obejmuje zarówno oszacowanie realnego zapotrzebowania domu na energię cieplną, jak i dobór odpowiednich urządzeń oraz przygotowanie kosztorysu. Zapraszamy do kontaktu.

Pompa ciepła w Tarnowie – czy się opłaca?

pompa ciepła

Montaż pompy ciepła to inwestycja, która przynosi wiele korzyści, zarówno dla środowiska, jak i naszych portfeli. W dzisiejszych czasach, kiedy staramy się szukać coraz bardziej ekologicznych, a przy tym ekonomicznych sposobów ogrzewania domów, pompy stanowią idealne rozwiązanie. Pozwalają nam na wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, takich jak powietrze, woda czy ziemia, w celu ogrzewania budynków. Dzięki temu nie tylko zmniejszamy emisję CO2 i innych szkodliwych substancji do atmosfery, ale również oszczędzamy na rachunkach za energię.

W Tarnowie średnia roczna temperatura to 7.6 °C, a coraz więcej mieszkańców decyduje się na montaż pompy ciepła w swoim gospodarstwie domowym. Urządzenie można zainstalować nie tylko w nowym budynku, ale też istniejącym, modernizowanym domu. Pompy zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne kotły, a w rezultacie koszt ogrzewania domu może zostać zredukowany nawet o połowę. Co więcej, aby zwiększyć oszczędności, pompę ciepła często łączy się z fotowoltaiką. Oba te systemy pozwalają na wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, co pozwala na redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz na oszczędności finansowe.

Montaż pompy ciepła Tarnów – ile kosztuje?

Pompy ciepła pozwalają na wykorzystanie energii z otoczenia, ale wymagają energii elektrycznej do działania, co oznacza, że ich ekologiczna wartość zależy od źródła tej energii. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi fotowoltaika, czyli system umożliwiający przetwarzanie energii słonecznej na energię elektryczną. Dzięki panelom fotowoltaicznym możemy wytwarzać własną energię elektryczną, co pozwala na redukcję kosztów oraz na korzystanie z czystego źródła energii (również do zasilania domowej pompy ciepła). Zakres integracji z innymi instalacjami to jednak tylko jeden czynnik wpływający na ostateczny koszt inwestycji w pompę. Oprócz tego cena usługi uzależniona jest od warunków budynku, jak również parametrów wybranego urządzenia (przede wszystkim mocy).

montaż pompy ciepła

Dotacja na pompę ciepła Tarnów

Dotacja na pompę ciepła w nowym budynku

moje ciepło - program dofinansowania pomp ciepła
Wyposażenie domu w pompę ciepła wiąże się z większym wydatkiem niż instalacja tradycyjnych źródeł ciepła, dla mieszkańców dostępny jest rządowy program “Moje Ciepło” pozwalający na uzyskanie dotacji – dofinansowania do zakupu i montażu pompy ciepła w nowych budynkach.
Głównym celem programu jest promowanie odnawialnych źródeł energii, minimalizowanie użycia źródeł ciepła bazujących na paliwach stałych – zatem program nie tylko pozwala na oszczędności na etapie inwestycji, ale i również przyczynia się do poprawy jakości powietrza – również w .
Wnioski o dotacje można kierować do WFOŚiGW drogą elektroniczną. Możliwe jest również zlecenie całego procesu od skompletowania dokumentacji, przez składanie wniosku aż do montażu i uruchomienia urządzenia. Kliknij i dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie na pompę ciepła.

Dotacja na pompę ciepła w modernizowaym budynku

logo czyste powietrze, zdrowy wybór

Pompa ciepła Tarnów – wycena on-line

Wycena projektu na montaż pompy ciepła wymaga podania kliku szczegółów odnośnie planowanej inwestycji,
na ich podstawie będziemy mogli dobrać optymalne rozwiązanie.

Eco-Sol pełna oferta

Eco-Sol projektuje instaluje niezawodne instalacje fotowoltaiczne oraz systemy grzewczye – łączymy najnowsze rozwiązania i technologie w dziedzinie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych (OZE) z nowoczesnymi metodami jej wykorzystania – jako ekologiczne źródło ciepła w systemach ogrzewania budynków. Montujemy współpracujące z instalacją fotowoltaiczną pompy ciepła oraz folie grzewcze realizujące ogrzewanie podczerwienią. Przeprowadzamy pomiary i audyty energetyczne budynków, prowadzimy doradztwo w zakresie termomodernizacji.

Skontaktuj się z nami