Pompy ciepła Mielec

Eco-Sol – profesjonalny instalator pomp ciepła
w Mielcu

Oferujemy bezpłatne konsultacje i wyceny montażu pomp ciepła – również w ramach rządowych programów dotacyjnych. Realizujemy montaż urządzeń w Mielcu, działamy na terenie całego województwa podkarpackiego.

Instalujemy pompy ciepła uznanych światowych marek.

Dla mieszkańców oferujemy możliwość bezpłatnej konsultacji i wyceny projektu,
która obejmuje zarówno oszacowanie realnego zapotrzebowania domu na energię cieplną, jak i dobór odpowiednich urządzeń oraz przygotowanie kosztorysu. Zapraszamy do kontaktu.

Pompa ciepła w Mielcu – czy się opłaca?

pompa ciepła

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz oszczędności energii. Właśnie dlatego pompy ciepła, które wykorzystują energię ze źródeł odnawialnych do ogrzewania domów, mieszkań czy budynków użyteczności publicznej, zyskują na popularności. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że pompy działające na zasadzie zjawisk termodynamicznych, które zachodzą z udziałem czynnika chłodniczego, to opłacalne rozwiązanie!

Pompy ciepła działają na zasadzie ciepłownictwa, czyli pobierają ciepło z jednego źródła (np. powietrza, wody czy ziemi) i przekazują je do innego miejsca (np. do systemu grzewczego w domu). Dzięki temu nie wymagają one spalania paliw kopalnych, co wpływa na ich ekologiczność oraz ekonomiczność — koszty ogrzewania pompa ciepła są zdecydowanie niższe niż w przypadku tradycyjnych metod. Warto pamiętać, że w Mielcu średnia temperatura roczna to 7.7 °C — przy pomocy pompy skutecznie ogrzejesz pomieszczenia, jak również ciepłą wodę użytkową.

Koszty instalacji pompy ciepła

Dostępne są różne typy pomp ciepła w zależności od źródła ciepła, z którego korzystają. Najpopularniejszymi są pompy powietrzne, które pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego, a także pompy gruntowe, które korzystają z energii zgromadzonej w ziemi. Istnieją także pompy wodne, które pobierają ciepło z wody gruntowej lub powierzchniowej.

Montaż pompy ciepła może być wykonany zarówno w nowych, jak i w istniejących już budynkach: mieszkalnych czy użytkowych. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać moc urządzenia do potrzeb cieplnych danego obiektu, a także aby zwrócić uwagę na odpowiedni dobór instalacji grzewczej i miejsca montażu. Koszt wykonania usługi uzależniony jest warunków w budynku, wybranego urządzenia, jak również zakresu integracji z pozostałymi instalacjami.

Jeśli szukasz ekologicznego i oszczędnego sposobu na ogrzewanie swojego domu w Mielcu, rozważ zamontowanie pompy ciepła. Skontaktuj się z nami, a specjaliści pomogą Ci dobrać urządzenie odpowiednie do Twoich potrzeb oraz zapewnią fachowy montaż i serwis.

montaż pompy ciepła

Dotacja na pompę ciepła Mielec

Dotacja na pompę ciepła w nowym budynku

moje ciepło - program dofinansowania pomp ciepła
Wyposażenie domu w pompę ciepła wiąże się z większym wydatkiem niż instalacja tradycyjnych źródeł ciepła, dla mieszkańców dostępny jest rządowy program “Moje Ciepło” pozwalający na uzyskanie dotacji – dofinansowania do zakupu i montażu pompy ciepła w nowych budynkach.
Głównym celem programu jest promowanie odnawialnych źródeł energii, minimalizowanie użycia źródeł ciepła bazujących na paliwach stałych – zatem program nie tylko pozwala na oszczędności na etapie inwestycji, ale i również przyczynia się do poprawy jakości powietrza – również w .
Wnioski o dotacje można kierować do WFOŚiGW drogą elektroniczną. Możliwe jest również zlecenie całego procesu od skompletowania dokumentacji, przez składanie wniosku aż do montażu i uruchomienia urządzenia. Kliknij i dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie na pompę ciepła.

Dotacja na pompę ciepła w modernizowaym budynku

logo czyste powietrze, zdrowy wybór

Pompa ciepła Mielec – wycena on-line

Wycena projektu na montaż pompy ciepła wymaga podania kliku szczegółów odnośnie planowanej inwestycji,
na ich podstawie będziemy mogli dobrać optymalne rozwiązanie.

Eco-Sol pełna oferta

Eco-Sol projektuje instaluje niezawodne instalacje fotowoltaiczne oraz systemy grzewczye – łączymy najnowsze rozwiązania i technologie w dziedzinie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych (OZE) z nowoczesnymi metodami jej wykorzystania – jako ekologiczne źródło ciepła w systemach ogrzewania budynków. Montujemy współpracujące z instalacją fotowoltaiczną pompy ciepła oraz folie grzewcze realizujące ogrzewanie podczerwienią. Przeprowadzamy pomiary i audyty energetyczne budynków, prowadzimy doradztwo w zakresie termomodernizacji.

Skontaktuj się z nami