Program  ” Mój Prąd” Dotacja do Fotowoltaiki, Pompy Ciepła czy Klimatyzacji

Mój prąd 5.0

jest to ogólnopolski program dotacji mający na celu rozwój sektora OZE. W roku 2023r. będziemy mieli do czynienia z 5 edycją, w której oprócz dotacji na fotowoltaikę będziemy mogli otrzymać dofinansowanie również na pompy ciepła czy kolektory słonecznę.

Dotacja na instalację fotowoltaiczną

Dotacja do instalacji paneli fotowoltaicznych w nowym “Moim prądzie” ma wynieść do 6 tys. zł. Jeśli jednak zdecydujemy się rozszerzyć inwestycję o komponenty dodatkowe, to dopłata do instalacji PV wzrasta do 7 tys. zł. W przypadku decyzji o zainwestowaniu w dodatkowe elementy można uzyskać wsparcie w formie dotacji w wysokości: dla magazynu energii elektrycznej do 16 tys. zł; magazyn ciepła – do 5 tys. zł; system zarządzania energią – do 3 tys. zł.

Dotacja do pompy ciepła

Dotacja do Pomp ciepła w nowym programie ma wynieść  powietrze-woda bez podwyższonej efektywności – do 12,6 tys. zł; do pomp powietrze-woda o podwyższonej efektywności – do 19,4 tys. zł; do pomp gruntowych – do 28 tys. zł.

Dotacja nie tylko przy wymianie kopciuchów

Do tej pory dotacje do pomp ciepła można było otrzymać z programu “Czyste Powietrze” ale tylko w sytuacji kiedy wymienianym źródłem ciepła był tak zwany kopciuch. Obecny program Mój Prąd ma obejmować dotacją również przy wymianie kotła gazowego

Dotacja do klimatyzacji oraz kolektorów słonecznych

Nowością której nie widzieliśmy w poprzednich programach jest dotacja do klimatyzacji do 4,4 tys. zł oraz kolektorów słonecznych do 3,5 tys. zł.

Eco Sol zapewnia doradztwo i pomoc w przygotowaniu wniosków. Bezbłędnie przygotowany i złożony wniosek – bez konieczności poprawek jest rozpatrywany dużo szybciej.

Bezpłatnie przygotujemy ofertę na instalację fotowoltaiczną pompę ciepła czy klimatyzacje

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Skontaktuj się z nami