Program „Ciepłe Mieszkanie”

Program „Ciepłe Mieszkanie”

Program ten umożliwia otrzymanie dotacji na wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych, znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

 

Wniosek o dofinansowanie może składać każda osoba fizyczna, posiadająca tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego7 do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

 

Program podzielony jest na trzy poziomy dofinansowania.

  • POZIOM PODSTAWOWY – beneficjent otrzymuje poziom podstawowy dofinansowania, kiedy dochód nie przekracza 120 000 zł rocznie. Mówimy wtedy o kwocie maksymalnej, która wynosi 15 000 zł, a dla budynków znajdujących się na terenie miejscowości umieszczonej na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin – 17 500 zł.
  • POZIOM PODWYŻSZONY – beneficjent otrzymuje poziom podwyższony dofinansowania o kwocie maksymalnej 25 000 zł, kiedy dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 1673 zł miesięcznie (w gospodarstwie wieloosobowym), lub 2342zł (w gospodarstwie jednoosobowym). Dla budynków znajdujących się na terenie miejscowości umieszczonej na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin kwota maksymalna dofinansowania to 26 900 zł.
  • POZIOM NAJWYŻSZY – w gospodarstwie wieloosobowym, miesięczny dochód na jedną osobę nie przekracza 900 zł, a w jednoosobowym – 1 260 zł, wtedy beneficjent może starać się o uzyskanie dofinansowania na poziomie najwyższym, które obejmuje kwotę w maksymalnej wysokości 37 500 zł, a dla budynków znajdujących się na terenie miejscowości umieszczonej na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin – 39 900 zł.

Poniżej przedstawiamy gminy, które znalazły się na liście tych najbardziej zanieczyszczonych w województwie podkarpackim:

gmina miejsko-wiejska Boguchwała
gmina miejska Dębica
gmina wiejska Dębica
gmina miejska Mielec
gmina wiejska Mielec
gmina miejska Rzeszów
gmina wiejska Świlcza
gmina wiejska Trzebownisko
gmina miejsko-wiejska Tyczyn
gmina wiejska Żyraków
gmina miejska Łomża
gmina wiejska Łomża

 

Pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania z programu „Ciepłe Mieszkanie”. Profesjonalnie doradzimy jaka instalacja będzie dla ciebie najodpowiedniejsza! Zaufaj naszym profesjonalistą, którzy uczynią Twoje mieszkanie – cieplejszym!

Skontaktuj się z nami