OZE DLA INFRASTRUKTURY MIEJSKIEJ – „PROSUMENT LOKATORSKI”

Teraz o dopłaty do instalacji fotowoltaicznej mogą się ubiegać spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, a także samorządy mające w zasobach budynki wielorodzinne.

Do tej pory instalacje fotowoltaiczne nie cieszyły się popularnością wśród budynków wielorodzinnych. Obowiązujące dopłaty miały niekorzystne regulacje, przez co niewielu zarządców decydowało się na rozpoczęcie współpracy z czystą energią.

Z dniem 01.02.2023r. rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu TERMO oraz rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

Prosument lokatorski zapewnia o wiele więcej swobody i korzystniejsze regulacje. Nie ma ograniczenia względem mocy instalacji, a zysk z wyprodukowanej energii może być przeznaczony nie tylko na pokrywanie kosztów energii, ale teżwykorzystany na budżet remontowy wspólnoty mieszkaniowej.

 

Zaplanowano 50% dopłaty do całości kosztów przedsięwzięcia brutto.Z tych środków można pokryć zakup i montaż nowej instalacji fotowoltaicznej, bądź rozbudowę lub modernizację istniejącej instalacji w celu zwiększenia jej mocy o minimum 25%.

Poza tym, w ramach naboru można również ubiegać się o wsparcie na termomodernizację oraz wsparcie dla ekologicznych inwestycji powstających w ramach programu BSK.

Jeśli jesteś zarządcą budynku wielorodzinnego i chciałbyś wyposażyć swoje miejsce w źródło energii płynącej ze słońca, skontaktuj się z nami. Oprócz zapewnienia montażu instalacji fotowoltaicznej, uporamy się za ciebie z dokumentacją i pomożemy złożyć wniosek o dofinansowanie!

to, co zazwyczaj najbardziej nas interesuje – kwota dofinansowania.

 

Skontaktuj się z nami